Powrót do starego menu w Excelu 2007 i Excelu 2010

Wraz z pojawieniem się Excela 2007 pojawiło się nowe menu. Zastąpiło ono dotychczas znany interfejs. Teraz większa część funkcji, która była bardzo głęboko schowana w opcjach menu została wyciągnięta na wierzch. Uważam, że był to krok w słusznym kierunku. I dzięki temu praca w Excelu stała się prostsza dla początkujących użytkowników.

Dla osób bardziej zaawansowanych oznaczało to konieczność zmiany przyzwyczajeń. W trakcie pracy z nowym Excelem czasami występują sytuację, że nie jestem w stanie znaleźć jakiejś funkcjonalności. Wiem dokładnie, gdzie powinna znaleźć się w menu starego Excela, natomiast położenie jej w nowym Excelu jest zagadką. Ale z tym można bardzo prosto sobie poradzić. Otóż można dodać dodatkowy pasek narządzi, który będzie zawierał w sobie stare menu. W tym celu należy uruchomić poniższy kod:

 Po uruchomieniu menu w Excelu pojawi się nowa zakładka, która będzie zawierała stare menu.

Stare Menu w Excelu

Może tak otrzymane menu nie jest najładniejsze, ale spełnia moje oczekiwania.

Opublikowano: 02 sierpnia 2010, Kategorie: Inne, Makra / VBA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code class="" title="" data-url=""> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> <pre class="" title="" data-url=""> <span class="" title="" data-url="">