Microsoft znów może sprzedawać Worda

Microsoft znów może sprzedawać produkty zawierające w sobie program Word. Zakaz sprzedaży i importowania na teren USA produktów zawierających MS Worda został wydany przez sędziego Leonarda Davisa z Sądu Okręgowego dla Wschodniego Dystryktu Teksasu. Zakaz ten jest spowodowany pozwem firmy i4i. Firma ta twierdzi, że Microsoft naruszył patent, który ona uzyskała w 1998 roku na system dokumentów, w którym nie trzeba już ręcznie wstawiać sformatowanych kodów. Rozwiązanie to znalazło zastosowanie w przypadku plików .xml, .docx oraz .docm wykorzystywanych przez program MS Word.

Obecnie zakaz ten został uchylony przez Sąd Apelacyjny, który przychylił się do prośby Microsoftu o zawieszeniu wykonywania wyroku do czasu zakończenia postępowania odwoławczego.Następne przesłuchanie zostało wyznaczone na 23 września 2009 r.

Opublikowano: 05 wrzesień 2009, Kategorie: Wiadomości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code class="" title="" data-url=""> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> <pre class="" title="" data-url=""> <span class="" title="" data-url="">