Czy Enter może działać inaczej?

Dzisiejszy wpis zacznę od pytania i może mało istotnej kwestii – czy można zmienić sposób zachowania się Excela na naciśniecie przycisku Enter na klawiaturze. Od wersji 2007 jest to możliwe. Wcześniej Excel zawsze przyjmował za domyślne przechodzenie w dół po naciśnięciu przycisku Enter, chyba że był zaznaczony jakiś obszar. Wtedy poruszał on się po tym obszarze.

Teraz aby zmienić zachowanie należy otworzyć menu Office w Excelu 2007 (w Excelu 2010 menu Plik). Następnie otworzyć Opcje programu Excel i tam przejść na zakładkę Zaawansowane. Pierwsza opcja w Opcjach edycji odpowiada za zachowanie się Excela po naciśnięciu przycisku Enter. Odznaczenie opcji Przenieś zaznaczenia po naciśnięciu klawisza Enter powoduje, że pomimo naciskania klawisza Enter Excel nie będzie zmieniał komórki zaznaczonej. Zaznaczenie tej opcji pozwala nam wybrać gdzie ma przejść zaznaczenie komórki. Domyślnym ustawieniem jest W dół, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby to zmienić – wystarczy wybrać kierunek, który nas interesuje.

Opublikowano: 14 grudzień 2010, Kategorie: Edycja ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code class="" title="" data-url=""> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> <pre class="" title="" data-url=""> <span class="" title="" data-url="">