Podgląd nazw obszarów

Podgląd nazw obszarów

Tworząc bardziej skomplikowane Excele pojawia się potrzeba korzystania z nazw obszarów. O ile samo definiowanie nazw jest bardzo łatwe to o wiele ciekawsze problemy pojawiają się w momencie, gdy chcemy zacząć korzystać z tych zdefiniowanych nazw. Pierwszy problem, który pojawia się bardzo często to odnalezienie się w Excelu, który posiada nazwy.

Sytuacja taka bardzo często pojawia się w momencie, gdy otrzymujemy Excela po kimś i musimy zacząć z nim pracować lub też, gdy wracamy do stworzonego przez nas Excela po dłuższym czasie.

Z problemem tym można poradzić sobie na 3 sposoby:

  1. Używając Menedżera nazw z zakładki Formuły – uzyskamy listę:

Menadżer Nazw

  1. Naciskając przycisk F3 – pozwoli nam to na wklejenie nazwy zakresu do arkusza:

Wklejanie nazwy

  1. Zmniejszając przybliżenie poniżej 39% – w sumie ten sposób lubię najbardziej, ponieważ pozwala on zobaczyć nazwy bezpośrednio w arkuszu w powiązaniu z żywymi danymi.

Zoom - 39%

Opublikowano: 29 czerwiec 2015, Kategorie: Wprowadzanie danych ,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code class="" title="" data-url=""> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> <pre class="" title="" data-url=""> <span class="" title="" data-url="">